Depilacja laserowa u sportowcow – koniecznosc czy zwykla moda

W profesjonalnym sporcie o sukcesie lub porażce coraz częściej decydują detale, takie jak sposób odżywiania czy metody regeneracji. W niektórych dyscyplinach sportu na osiągane wyniki znaczący wpływ ma również poziom owłosienia ciała. Dotyczy to przede wszystkim kolarstwa oraz pływania.

Wpływ owłosienia na osiągane wyniki

Badania w tunelu aerodynamicznym przeprowadzone przez amerykańskiego producenta rowerów pokazały, że kolarz dzięki ogoleniu nóg może zyskać minutę na dystansie 40 km. Trwała depilacja laserowa jest także często stosowana przez pływaków (zwłaszcza od czasu, gdy zabroniono używania kombinezonów imitujących skórę rekina). Gładkie ciało pozwala bowiem znacząco zmniejszyć opór wody. Włosy na ciele pływaka zaburzają hydrodynamikę przepływu wody wzdłuż ciała i przyczyniają się do powstania mikrowirów, które mogą wpływać na pogorszenie osiąganych wyników. Laserowe usuwanie owłosienia to sposób na zyskanie kilku tysięcznych sekundy przewagi nad rywalem, co w wielu przypadkach może decydować nawet o medalu.

Regeneracja i higiena sportowca

Ciało współczesnego sportowa poddawane jest ekstremalnym obciążeniom. Żeby wytrzymać reżim treningowy i stale poprawiać rekordy życiowe konieczna jest profesjonalna regeneracja. Zawodnicy wielu dyscyplin są bardzo często poddawani masażom, podczas których masażysta aplikuje różnego rodzaju preparaty o właściwościach regenerujących. Sportowcy chętnie sięgają także po maści łagodzące bóle mięśni. Nakładanie preparatów na gładką skórę znacząco ułatwia ich wchłanianie, a przez to poprawia skuteczność ich działania. Trwałe i bezbolesne usunięcie owłosienia z dużych powierzchni ciała umożliwia depilacja laserowa Vectus, dlatego z takich zabiegów korzysta coraz więcej sportowców. Usuwanie owłosienia jest też sposobem na wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu potu, za którego powstawanie odpowiedzialne są bakterie znajdujące się na skórze. Depilacja laserowa pozwala pozbyć się bakterii bytujących na włosach, co ułatwia utrzymywanie higieny. Brak włosów upraszcza także opatrywanie drobnych ran i otarć, na które narażeni są sportowcy wielu dyscyplin. Oczyszczenie rany, nałożenie plastra czy zastosowanie kinezjotapingu jest zatem zdecydowanie łatwiejsze w przypadku gładkiej skóry.

Wizerunek sportowca

Chociaż usuwanie owłosienia przez sportowców jest zwykle koniecznością, po części jest także spowodowane obecnie panującą modą. Najlepsi sportowcy to znakomici atleci, przypominający dawnych gladiatorów. Żeby podkreślić swój perfekcyjny wygląd, chętnie korzystają z solariów oraz innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, takich jak depilacja laserowa Vectus. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Warto także pamiętać o tym, że do odnoszenia sukcesów w sporcie potrzebna jest ogromna pewność siebie. Tylko idealnie wytrenowany i perfekcyjnie wyglądający sportowiec może czuć się pewnie i komfortowo przystępując do zawodów rangi mistrzowskiej. Współcześni sportowcy, jako ludzie bogaci i uwielbiani przez tłumy coraz częściej wytyczają również  trendy obowiązujące w zachowaniu, modzie czy wyglądzie. Przykładowo laserowe usuwanie owłosienia wpisuje się w model stylowego i nowoczesnego mężczyzny, który jest inteligentny, wysportowany i zadbany.

W wielu dyscyplinach sportu trwałe usuwanie owłosienia jest koniecznością, podyktowaną względami praktycznymi. Pływacy, kolarze, a nawet biegacze depilują włosy, żeby osiągać lepsze rezultaty. Z kolei piłkarze i siatkarze robią to w celu poprawy efektywności masażów i innych zabiegów z zakresu odnowy biologicznej. W wielu przypadkach jest to jednak zwykła moda, wywołana naśladowaniem idoli i wybitnych jednostek ze świata mediów.

Źródło: Depicare.pl – depilacja laserowa Warszawa