szybkie sprzatanie

Sprzątanie mieszkania nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków – wiąże się z wysiłkiem oraz poświęceniem czasu. Czysty dom to dobre samopoczucie i lepsze skupienie. Nieważne, czy mowa o regularnym sprzątaniu, czy o gruntownych porządkach – każde z nich staje się przyjemniejsze, jeśli zna się kilka sposobów na szybsze, wygodniejsze i efektywniejsze wykonywanie różnorakich prac domowych.

Odpowiednie planowanie zadań

Wydawać się może, że sprzątanie to zwykła, mechaniczna czynność, którą wykonuje się w razie potrzeby, a nie w ramach realizacji skomplikowanego planu. Owszem, w niektórych przypadkach tak jest, natomiast osoby, które myślą w ten sposób, tworzą właśnie grupę, która nie lubi sprzątać i uważa, że nie przynosi ono założonych efektów. Aby efektywnie i wydajnie sprzątać, nie potrzeba rozpisanych na kilka stron planów. W planowaniu zadań chodzi przede wszystkim o drobne rzeczy, o których warto pamiętać na bieżąco. Każde sprzątanie należy zacząć od porządku w narzędziach do tego używanych. Posegregowane i ułożone w jednym miejscu środki czystości oraz szczotki, mopy i ściereczki znacznie uproszczą wykonanie pracy. Wygodne przechowywanie zapewnia mop Vileda UltraMax, który łatwo się składa, zajmując niewiele miejsca. Warto zainwestować w różnorodne płyny i inne detergenty, które przydają się do różnych celów. Używanie chemii niezgodnie z jej przeznaczeniem może grozić uszkodzeniem powierzchni lub po prostu niedostatecznym wyczyszczeniem czy spowodowaniem dodatkowych zabrudzeń.

Po przygotowaniu narzędzi pracy czas na ogólne zasady, które sprawią, że sprzątanie będzie efektywniejsze. Przede wszystkim – porządki zaczyna się od uprzątnięcia ogólnego bałaganu. Odstawienie na swoje miejsce przedmiotów, poskładanie ubrań i pochowanie zbędnych rzeczy do szafek sprawi, że sprzątanie powierzchni będzie przebiegało sprawniej. Jak już ogólny nieład zostanie pokonany, czas na czyszczenie powierzchni płaskich. Największe efekty przynosi sprzątanie kompleksowe – wycieranie mebli z kurzy najlepiej wykonać w całym domu, a nie tylko jednym pokoju. Dzięki temu kurz z zabrudzonych powierzchni nie będzie przenosił się na te posprzątane. I na koniec, równie ważne, sprzątanie i czyszczenie narzędzi użytych do sprzątania. Dzięki temu będą one przygotowane na kolejne zmagania.

Urządzenia ułatwiające sprzątanie

Podczas porządków domowych ogromne ułatwienie mogą przynieść odpowiednio dobrane narzędzia. Przydatne okazują się ścierki różnego rodzaju, na przykład takie, które nie zostawiają smug, są bardzo chłonne etc. Odkurzacz powinien być wyposażony w różne końcówki i ssawki, które pomogą w odkurzaniu różnych zakamarków. I na koniec mop – chłonny, dobrze zbierający zanieczyszczenia i wydajny podczas czyszczenia dużych powierzchni. Dobrym rozwiązaniem może okazać się mop Vileda UltraMax, którego płaska i szeroka konstrukcja pozwala na dokładne czyszczenie bez pozostawiania smug i kurzu. Podczas sprzątania warto zadbać również o dłonie, aby zbyt długi kontakt z wodą i detergentami nie zniszczył ich skóry. Również w tym przypadku egzamin zdaje mop Vileda UltraMax, który posiada bezdotykowy system odsączania mopa, a jego składanie odbywa się za pomocą przycisku nożnego.

Jak widać, pamiętając o kilku prostych zasadach i korzystając z odpowiedniego sprzętu, można sprzątać szybko, wydajnie i efektywnie. Przekłada się to z pewnością na dobry nastrój i sprawia, że nie chce się opuszczać swojego mieszkania ani na chwilę.

źródło: magazynczystosci.com – profesjonalne środki czystości