Rayman Legends

Dzień Dziecka jest świętem bardzo szczególnym, zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Często wybór prezentu staje się niebywale ciężki, ze względu na brak pomysłów. Jeżeli dziecko posiada konsolę PlayStation 4 lub xBox, to doskonałym pomysłem może być sprezentowanie mu mocno upragnionej gry.

Minecraft Bedrock Edition

Według rankingu top 10 gier, najlepszą grą dla dzieci na PS4, jak i na xBox’a jest Minecraft. Minecraft Bedrock Edition jest bardzo popularną grą przeznaczoną dla dzieci w każdym wieku. Pozwala ona na rozwój kreatywności, poprzez nieograniczone budowanie różnych światów. Możliwe jest to zarówno w pojedynkę, jak i w trybie wieloosobowym. Podczas rozgrywki można tworzyć nowe przedmioty oraz podziwiać malownicze krajobrazy, eksplorować jaskinie czy odwiedzać wioski villagerów. Dzięki ciągłym aktualizacjom, jakie gra dostaje, świat Minecrafta wciąż się rozwija. Przez to, gracze nie mogą skarżyć się na nudę ani monotonię podczas rozgrywek.

Crash Bandicoot 4 Najwyższy Czas

Kolejną, bardzo dobrej jakości, grą jest Crash Bandicoot 4 Najwyższy Czas. Jest to sequel kultowej serii gier związanej z głównym bohaterem. Jej grafika jest doskonale dopracowana, a ciekawie rozbudowany wątek potrafi dostarczyć mnóstwo frajdy nie tylko dzieciom, lecz także i dorosłym. Znacząco rozbudowane poziomy pozwalają na wielokrotne przechodzenie ich, w celu uzyskania pełnej satysfakcji z rozgrywki. Ponadto, gra posiada funkcję lokalnego multiplayera, który pozwala na rywalizację z innymi graczami, nawet w przypadku posiadania tylko jednego pada.

Lego Jurassic World

Lego Jurassic World jest grą przeznaczoną zarówno dla starszej, jak i dla młodszej widowni. W tej odsłonie gry Lego postarano się o bardzo dokładne odwzorowanie scen filmowych, lecz wykluczono momenty zawierające sceny przemocy. Dzięki temu gra ta stanowi idealny prezent dla młodszego dziecka. Gra posiada tryb kooperacji, dzięki któremu gracze są w stanie ćwiczyć pracę w zespole i razem świetnie się bawić. Podczas rozgrywki dziecko może rozwijać swoją kreatywność i ćwiczyć swoje zdolności intelektualne poprzez rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek zawartych w fabule gry.

Psi Patrol Rusza do akcji!

Psi Patrol Rusza do akcji! jest grą platformową opartą na popularnej bajce dla dzieci. Gra opowiada o przygodach ośmiorga piesków, które u boku chłopca – Rydera – pomagają mieszkańcom Zatoki Przygód. Gra jest idealnym odwzorowaniem animacji, dzięki czemu może przynieść dziecku bardzo dużo frajdy. Ponadto potrafi ona utrzymać uwagę dziecka, dzięki kolorowym, ciekawym krajobrazom i lokalizacjom oraz pochłaniającym misjom. Poziom zadań jest dokładnie dostosowana do zdolności kilkulatka, przez co nie jest zbyt trudna. Na dodatek, każda misja wzbogacona jest w mini gry, dzięki którym rozgrywka jest bardziej urozmaicona.

Rayman Legends

Rayman Legends opowiada historię tytułowego bohatera, który stara się uchronić swój świat przed katastrofą. Jest dokładnie zaprojektowana gra zręcznościowa, która dzięki zróżnicowaniu poziomów nie pozwoli dziecku na nudę. Jej doskonale dobrany szczebel trudności, pozwala młodemu człowiekowi na dobrą zabawę, podczas przechodzenia gry. Bogata fabuła, doskonała oprawa muzyczna gwarantują brak nudy i monotonii, a dostępność trybu kooperacji zapewnia dużo frajdy i emocji, podczas grania z przyjaciółmi.

W dzisiejszych czasach duża część dzieci posiada konsole do gier. W takim przypadku, idealnym prezentem na Dzień Dziecka są właśnie gry na xBox 360, Playstation czy na xBox One. Dzięki nim, dziecko jest w stanie rozwijać swoją kreatywność, zdolności intelektualne, jak i także manualne. Wybranie odpowiedniej gry i sprezentowanie jej synowi lub córce może przynieść radość nie tylko im, lecz także ich rodzicom.