Najnowsze trendy w aranzacji balkonow

Zbliża się lato i dla niejednego z nas balkon stanie się ulubionym miejscem wypoczynku. Niezależnie od jego wielkości i układu, za pomocą kilku prostych trików możemy urządzić na nim bardzo przytulny kąt, w którym przyjemnie będzie oddać się lekturze albo rozmowom z przyjaciółmi. Jakie są najnowsze trendy w aranżacji balkonów i jak tanim kosztem wprowadzić je do swoich domów i mieszkań?

Najnowsze trendy w aranżacji balkonów na lato 2019

Głównym trendem balkonowym w 2019 roku będą z pewnością rośliny oraz oświetlenie delikatnie podkreślające ich piękno i naturalność. Oczywiście, nie zabraknie również ciekawych dodatków zasięgniętych ze stylu skandynawskiego oraz boho. Projektanci wnętrz doradzają utrzymanie neutralnej, stonowanej kolorystyki.

Rośliny

Największą popularnością cieszą się iglaki oraz wszystkie rośliny zielone, które zachwycają swoimi kolorowymi kwiatami i wprowadzają na balkon nutkę szaleństwa. Doskonale sprawdzą się gatunki takie jak surfinia (petunia kaskadowa) charakteryzująca się pięknymi i pachnącymi kwiatami, pelargonia bluszczolistna zdobiąca wiele domów w Szwajcarii i zachwycająca swoimi czerwonymi kwiatami, lobelia (stroiczka przylądkowa), wilec (o kwiatach w barwie fioletowej, bladoliliowej i różowej) czy bakopa (o malutkich liliowych kwiatuszkach). Jak podkreślają specjaliści od wystroju wnętrz, wybór roślin iglastych jest w tym wypadku ukłonem w kierunku ekologii oraz szacunku do zieleni. Należy bowiem pamiętać, iż iglaki są roślinami całorocznymi i doskonale radzą sobie również w warunkach polskiej zimy.

Oświetlenie

Dobrze dobrane oświetlenie potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat. Świetnie sprawdzą się tu delikatne, LED-owe lampki oraz lampiony, które podkreślą aranżację i wyeksponują najważniejsze elementy dekoracji.

Meble w stylu skandynawskim

Styl skandynawski od kilku lat cieszy się uznaniem Polaków. Drewniane meble o prostych, surowych formach będą doskonałym wyborem dla osób kochających minimalizm oraz dla właścicieli małych balkonów.

Kolorowe dodatki

Ukłon w stronę fanów stylu boho. Kolorowe dodatki pozwolą wnieść nieco życia do aranżacji i podkreślą jej indywidualny charakter.

Rośliny na balkonie – jak o nie dbać?

Uprawa popularnych roślin balkonowych nie należy do trudnych. Jedyne czego od nas wymagają to regularne ich podlewanie. Pomocne w tym zakresie mogą okazać się systemy automatycznego nawadniania roślin marki Blumat, które skutecznie wyręczą nas w tym zadaniu i pozwolą nam cieszyć się pięknym wystrojem balkonu, ograniczając nasz wysiłek przy pielęgnacji kwiatów do minimum. Będzie to rozwiązanie idealne zwłaszcza wtedy gdy decydujemy się na obsadzenie modnych w ostatnim czasie kwietników drabinkowych albo ustawiamy tuje w skrzynkach. Możemy skorzystać wtedy z systemu Tropf-Blumat, w którym znajdziemy kroplowniki ze specjalnymi czujnikami wilgotności gleby, które potrafią uruchomić proces podlewania i zakończyć go wtedy, kiedy podłoże wokół korzeni będzie wystarczająco wilgotne. W zestawie znajdziemy zestaw kroplowników oraz niezbędne węże i złączki umożliwiające podlewanie wielu doniczek. Całość najlepiej podłączyć do sieci wodociągowej, by system działał w pełni automatycznie i dostarczał naszym roślinom wodę zgodnie z ich zapotrzebowaniem.

Podsumowując, piękny, niepowtarzalny balkon może urządzić każdy z nas. Jego najpiękniejszą ozdobą będą oczywiście kwiaty. Dzięki systemowi automatycznego nawadniania ich pielęgnacja jest jeszcze prostsza niż dotychczas.

źródło: blumat.pl – pomiar wilgotności gleby