skoda scala

Scala to nowy model marki Skoda, z którym już dziś wiążą się duże nadzieje i oczekiwania ze strony przyszłych nabywców. Już sama jego stylistyka nawiązuje do tego, iż pojazd cechuje się dużą nowoczesnością. Co za tym przemawia? Oświetlenie LED-owe zamontowane zarówno z przodu, jak i z tyłu, zaawansowane systemy łączności oraz bezpieczeństwa.

Technologicznie doskonała

Dealer Skody Warszawa oferuje nowe auta, takie jak Skoda Scala, które wchodzą na wyższy poziom technologiczny w branży motoryzacyjnej. Wszystko zostało stworzone z myślą o bezpieczeństwie osób podróżujących samochodem, jak i o innych uczestnikach ruchu. Skoda Scala posiada rozbudowany system asystentów bezpieczeństwa. Side Assist to dwa czujniki, zlokalizowane w tylnej części pojazdu. Dzięki nim system wykrywa auta zbliżające się z tyłu lub też te, znajdujące się w martwym punkcie. To bardzo ważne, bowiem częstą przyczyną wypadków i kolizji, jest niezauważenie innego pojazdu w lusterku bocznym. Side Assist sygnalizuje obecność innego samochodu, poprzez diody led, zamontowane w lusterkach. Może to zrobić nawet w odległości 70 metrów. Należy pamiętać, iż przy dużych prędkościach, informacja do kierowcy musi trafić odpowiednio szybko, by czas reakcji pozwolił na uniknięcie zdarzenia drogowego.

Zmęczenie wrogiem kierowcy

Oferowana w salonie Skody Warszawa nowa Scala, wyposażona została również w system Lane Assist. Jest to po prostu asystent pasa ruchu, który odpowiada za to, by pojazd znajdował się na wyznaczonym pasie, po którym się porusza. Często zdarza się, iż kierowcy podróżują długo, przez co ich czas reakcji i czujność są mocno osłabione. Zdarza się także, że warunki panujące na drodze, na przykład niedoświetlone ulice, również nie pomagają w zachowaniu właściwego toru jazdy. Scala od Skody Warszawa, sygnalizuje moment, gdy pojazd zaczyna zjeżdżać ze swojego pasa ruchu, bez użycia kierunkowskazu. Dodatkowo system potrafi sam skontrować kierunek jazdy, by samochód w dalszym ciągu poruszał się po prawidłowym pasie.

Bezpieczny na przejściu dla pieszych

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans. Nowe auto Skody, posiada system Front Assist z funkcją wykrywania pieszych. Zastosowane w pojeździe czujniki, potrafią wykryć pojawiające się przed samochodem przeszkody. Dodatkowo w przypadku nieuniknionej kolizji, użyta w Scali technologia aktywuje hamulce, by jak najbardziej zminimalizować konsekwencje związane z uderzeniem. Dzięki zastosowaniu systemu Front Assist, zmniejszony został czas reakcji, który potrzebowałby kierowca, by zdecydować się na wciśnięcie hamulca. Zaskoczenie, zdenerwowanie i silny stres, negatywnie wpływają na szybkie podjęcie decyzji, a w takim przypadku każda sekunda może mieć decydujące znaczenie.

Wygoda i rozrywka

Dealer Skody Warszawa w swoim najnowszym pojeździe, oferuje także bardzo nowoczesny system informacyjno – rozrywkowy. Z pewnością zapewni on większy komfort podróżowania i umili chwile spędzone w samochodzie. Duży, czytelny wyświetlacz, sterowany dotykowo, jest wygodny do obsługi w trakcie jazdy.

System wyposażony został w szereg udogodnień, takich jak nawigacja, sterowanie za pomocą gestów, odczytywanie wiadomości sms. Niektórymi funkcjami można sterować za pomocą smartfona, natomiast w przypadku zaistnienia wypadku drogowego, system sam będzie w stanie automatycznie skontaktować się ze służbami ratowniczymi.

Nowością w pojeździe oferowanym przez salon Skody Warszawa, jest także możliwość uzyskiwania zdalnego dostępu do samochodu za pomocą smartfona. Dzięki niemu możemy na przykład zdalnie zamknąć lub otworzyć pojazd. To doskonała funkcjonalność, szczególnie dla zapominalskich kierowców.

Samochód wyposażony został również w porty USB, które w dzisiejszych czasach są niezwykle potrzebne, dla korzystania z najróżniejszych urządzeń. Dzięki nim można chociażby doładować baterię w telefonie komórkowych.

Trudna sztuka parkowania

Parkowanie to jeden z najtrudniejszych manewrów, które wykonuje się na co dzień samochodem. Dotyczy to przede wszystkim zatłoczonych parkingów w centrach dużych miast lub parkingów galerii handlowych. Nietrudno wówczas o różnego rodzaju stłuczki i otarcia. Dealer Skody Warszawa w pojeździe Skoda Scala proponuje asystenta parkowania, który sprawnie przeprowadzi nas przez cały ten proces. System automatycznie wykonuje ruchy kierownicą, podczas gdy rolą kierowcy, pozostaje jedynie dodawania gazu oraz hamowanie.

Przy cofaniu pomogą zamontowane z tyłu pojazdu czujniki oraz kamera umieszczona na pokrywie bagażnika. Obraz z niej, prezentowany jest na ekranie systemu multimedialnego, co w lepszym stopniu pozwala na ocenę wolnej przestrzeni dostępnej za samochodem.

Wszystkie te elementy sprawiają, że nowa Skoda Scala, jest technologicznie prawdziwym dziełem sztuki. Zastosowane w pojeździe nowinki, dają kierowcy poczucie większego komfortu, radości z jazdy i przede wszystkim bezpieczeństwa.

Źródło: Auto Wimar – dealer Skody