uzywany zbiornik na gaz

Wiele osób, które decyduje się na przydomową instalację gazową, musi wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników wchodzących w skład tejże inwestycji. Po pierwsze powinno się dobrać odpowiedni zbiornik na gaz. Musi on odpowiadać indywidualnym potrzebom właściciela domu i jego mieszkańców. Powinno się także przeanalizować, czy będzie to zbiornik nowy, czy też używany. Argumentów przemawiających za tym, że zakup używanego zbiornik na gaz propan jest decyzją jak najbardziej sprawdzoną, istnieje co najmniej kilka.

Korzystaj z pomocy firm zajmujących się instalacjami gazowymi na propan

Planując inwestycję związaną z wykonaniem przyłącza gazowego do domu, warto poznać, jakie tak naprawdę wiąże się z tym koszty. Ponadto nie ma potrzeby poszukiwania informacji po omacku i na własną rękę. W tym wypadku warto skorzystać z fachowych porad i usług specjalistycznych firm, które nie tylko prowadzą prace związane z przyłączem gazowym propan, ale również są odpowiedzialne za stworzenie realistycznego kosztorysu dla danego właściciela domu. Fachowcy w branży od razu zaproponują także załatwienie za właściciela instalacji gazowej wszelkich formalności. Wśród działań zaplanowanych na poczet inwestycji związanej z przyłączeniem instalacji gazowej znajduje się nie tylko wykonanie projektu, ale także zakup zbiornika na gaz, przyłączenie gazowe oraz zakup kotła. Ponadto warto również wybrać odpowiednie miejsce, w którym będzie się znajdował ów kocioł. Należy tu dodać, że kotłownia musi spełniać pewne wymogi, gdyż piec na gaz propan nie może znajdować się w jakimkolwiek pobieżnie wybranym i naprędce przystosowanym pomieszczeniu. W tym wypadku liczy się zachowanie przepisów BHP oraz spełnianie wymogów odgórnie narzuconych przez konkretnego producenta kotów. Dlatego też w procesie przygotowania się do budowania instalacji gazowej na gaz propan warto zaufać specjalistom z branży i renomowanym firmom.

Jakie zbiorniki na propan wybrać?

Kupując zbiorniki na gaz propan, na wstępie należy ustalić, jaka będzie ich wielkość. Na rynku są dostępne zarówno bardzo duże zbiorniki na gaz propan, które liczą nawet <7000 litrów, jak również zbiorniki na gaz propan o pojemności 2700, 4850 oraz 6400 litrów. Ważne jest, aby każdy właściciel domu skonsultował swój wybór z firmą wykonującą instalację. Wielkość zbiornika zależy od tego, jaki jest metraż w domu, ile obecnie zamieszkuje w danej nieruchomości mieszkańców oraz czy gaz będzie wykorzystywany również do ogrzewania domu, gotowania lub podgrzewania wody użytkowej. Oprócz tego należy dokonać wyboru pomiędzy zbiornikiem naziemnym a podziemnym. Warto również wziąć pod uwagę, że zbiornik naziemny na propan nie sprawdza się na bardzo małych działkach, których powierzchnia jest mocno ograniczona. Ponadto wybór zbiornika naziemnego jest obostrzony przepisami stanowiącymi o zachowaniu odpowiedniej odległości od sąsiadujących działek, budynków, obiektów usługowo-handlowych czy gospodarstw rolnych. Nieprzestrzeganie przepisów o zachowaniu odległości grozi poważnymi sankcjami prawnymi. Wybór bardzo dużego zbiornika na gaz wiąże się także z przymusem starania się o pozwolenie na jego budowę. W innych przypadkach jedynym, co należy zrobić, jest zawiadomienie urzędu o posiadaniu instalacji gazowej, w której znajduje się w gaz propan.

Zbiornik używany na propan – czy jest to dobry pomysł?

Przed zakupem zbiornika używanego na gaz propan należy przemyśleć ten wybór. Decyzja ta posiada, zarówno wady, jak i zalety. Po pierwsze jest to rozwiązanie bardziej atrakcyjne pod względem ekonomicznym. Z drugiej zaś strony, w przeciwieństwie do zakupu zbiornika nowego, nie ma tutaj zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o rodzaje zbiorników. Osoba, która szuka zbiornika o długiej żywotności, może mieć pewien kłopot, gdyż tego typu produkt posiada ograniczony czas użytkowania.

Przy planowaniu zakupu używanego zbiornika na gaz propan należy poszukać firm zajmujących się ich odsprzedażą. Nigdy nie należy kupować takich zbiorników od osób prywatnych. W tej kwestii warto zaufać wiedzy i doświadczeniu profesjonalistów w branży.

Źródło: LPG Direct – dostawca gazu grzewczego i LPG