pranie wycieraczek

Ładny i schludny wygląd naszego biura sprzyja efektywnej pracy. Składa się na to dobrze zaprojektowana przestrzeń, sprzęty biurowe oraz dodatki. Ważnym aspektem jest również stan podłogi, gdyż stanowi ona główny element, na który zwracają uwagę klienci i kontrahenci odwiedzający poszczególne pomieszczenia.

Jak zadbać o podłogę w biurze?

Utrzymanie czystej podłogi w biurze jest kluczową wartością w procesie budowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa i kształtowania pożądanego postrzegania konkretnej marki. Decydując się na dywanową wykładzinę, musimy położyć szczególny nacisk na jej częste odkurzanie. Przy drzwiach wejściowych winna być położona wycieraczka wykładzinowa, która skutecznie zatrzyma znaczną część zanieczyszczeń wnoszonych wraz z obuwiem (np. piasek, błoto). Warto podkreślić, że pranie wycieraczek jest mniej uciążliwe aniżeli całej wykładziny.

Do odkurzania powierzchni wybierajmy odkurzacze z dużą mocą ssącą oraz specjalnymi szczotkami obrotowymi, które poradzą sobie ze zbieraniem włosów czy nitek. Zwykły domowy odkurzacz nie da sobie z tym rady. Doskonałe czyszczenie wykładzin biurowych osiągniemy, wybierając specjalistyczny sprzęt dedykowany do konkretnego rodzaju wykładziny. Inne akcesoria będą bowiem odpowiednie do powierzchni gładkich z krótkim włosem, a inne do chropowatych wykładzin z włosem dłuższym.

Odkurzając powierzchnię wykładziny, pozbędziemy się pyłu, kurzu, piachu, nici i włosów. Jednak z czasem wykładzina zmieni nieco kolor i fakturę pod wpływem zabrudzeń stale wnikających w jej runo. Odkurzacz wyposażony w dodatkową funkcję typu pranie wykładzin biurowych pomoże nam uporać się z tym problemem.

Proszek czy szampon?

Do odkurzaczy piorących są przewidziane specjalne środki chemiczne. Zwykle należą do nich szampony w postaci płynnej. Odkurzacz tego typu ma dwa zbiorniki – jeden na wodę czystą z domieszką szamponu, a drugi na brudną. Pranie wycieraczek z jego wykorzystaniem jest bardzo proste. Odkurzacz z rurą wypryskuje wodę z detergentem na powierzchnię piorącą. Następnie płyn miesza się z brudem, po czym jest wsysany do pojemnika na brudną wodę.

Jeśli chodzi o pranie wykładzin biurowych, przebiega ono w podobny sposób, jak pranie wycieraczek. Możliwe jednak, że będzie trzeba wielokrotnie dolewać środków piorących oraz opróżniać zbiornik z brudnej wody. Zależeć to będzie głównie od wielkości wykładziny oraz stopnia i rodzaju zabrudzenia.

Dla kogo odkurzacz piorący?

Czyszczenie wykładzin biurowych jest bardzo prostym zajęciem, ale wymaga użycia siły. Rura takiego odkurzacza już sama w sobie jest dosyć ciężka. Do tego dochodzi jeszcze nacisk ramienia, aby skutecznie pocierać wykładzinę końcówką odkurzacza. Pranie takich powierzchni, jak wycieraczki i wykładziny dywanowe najlepiej zlecić więc wykwalifikowanej ekipie sprzątającej, która wykona pranie wykładziny czy wycieraczki skuteczniej i dużo szybciej. Specjalistów znajdziemy w dowolnym centrum prania dywanów. Fachowa obsługa zadba o wszystkie szczegóły dotyczące zamówienia. Nie musimy zatem martwić się o wydatki związane z zakupem specjalistycznego sprzętu czy doborem odpowiedniego rodzaju szamponów. Zwykle mamy także możliwość oddania wykładziny bezpośrednio do centrum prania dywanów. Fachowcy przyjadą do biura po tekstylia podłogowe, a ich pranie i suszenie zrealizują w swojej siedzibie. Czystą, pachnącą i suchą wykładzinę otrzymamy pod wskazany adres szybko i sprawnie.

Od nas zależy, czy chcemy samodzielnie zająć się praniem wykładzin i wycieraczek w naszych biurach, zatrudnić w tym celu sprzątaczkę czy zlecić taką czynność fachowcom. Jednakże decydując się na samodzielną pracę, musimy ponieść koszty zakupu odpowiedniego sprzętu i preparatów, które zwykle wielokrotnie przewyższają cenę specjalistycznej usługi.