Sezon komunijny przypada na bardzo atrakcyjne miesiące, dzięki czemu do organizacji przyjęcia z tej okazji doskonale nadają się namioty plenerowe. Ich rozłożenie zajmuje bardzo niewiele czasu, a konstrukcje są stabilne i doskonale chronią gości przed słońcem lub nieprzewidzianym deszczem. Pozwalają także swobodnie przemieszczać się podczas podawania potraw i w żaden sposób nie ograniczają przestrzeni. Dostęp świeżego powietrza sprawia, że kwiaty dłużej cieszą pięknym wyglądem, a zaproszone osoby czują się dużo bardziej komfortowo. Jak więc zorganizować perfekcyjne przyjęcie komunijne pod chmurką, aby nie dać się zaskoczyć pogodzie i wprawić swoich gości w zachwyt?
Wybór odpowiedniego namiotu na przyjęcie komunijne
Właściwy namiot okolicznościowy to podstawa udanego przyjęcia komunijnego. Najważniejsza rzecz, na jaką musimy zwrócić uwagę to jego wielkość. Powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko ilość gości, ale także liczbę i rozmiar stołów oraz krzeseł. Ponadto, jeżeli impreza organizowana jest z dala od lokalu lub domu, warto wybrać nieco większy namiot plenerowy, w którym możliwe będzie oddzielenie zaplecza sanitarnego czy cateringowego.
Kolejną ważną cechą jest możliwość zdejmowania i dołączania boków pawilonu. Pozwala to bowiem na zapewnienie idealnego cienia, osłonięcie przed porywistym wiatrem lub zacinającym deszczem, a w czasie uciążliwych upałów na swobodną cyrkulację powietrza. Komunie odbywają się w większości przypadków w maju bądź w czerwcu. Są to miesiące bardzo ciepłe, wobec czego warto decydować się na namioty ekspresowe w jasnych kolorach, które wolno się nagrzewają i doskonale wpisują się w charakter przyjęcia.
Jak wyposażyć namiot okolicznościowy na przyjęcie komunijne?
Poza podstawowym wyposażeniem, takim jak krzesła i stoły, powinniśmy także przygotować się na różne ewentualności związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dobrze zatem zorientować się uprzednio w temacie wynajmu klimatyzatorów lub parasoli grzewczych pod namioty ekspresowe. Mając rozeznanie w ofercie firm z tej branży, nie spanikujemy na kilka dni przed terminem przyjęcia, kiedy zobaczymy w prognozie pogody temperatury rzędu 30 stopni Celsjusza, bądź zapowiedź bardzo chłodnych nocy. Nie bez znaczenia jest także oświetlenie pawilonu. Jeżeli zależy nam na stworzeniu nieco romantycznego klimatu, możemy postawić na drobne lampki LED, które można bezpiecznie powiesić na ścianach namiotu, ponieważ nie ulegają nagrzewaniu. Namioty plenerowe można również wyposażyć w specjalne reflektorki lub sznury świetlne, które są nie tylko atrakcyjne, ale i bardzo efektywne. Nie można zapomnieć również o odpowiednim dla przyjęcia komunijnego wystroju. W kolorach warto postawić głównie na tradycyjną biel i przełamać ją jedną dodatkową barwą wybraną przez dziecko przystępujące do komunii. Kolorowe i zdobne dodatki wprowadzajmy jednak z umiarem. W tym przypadku sprawdzą się przede wszystkim wstęgi wokół krzeseł, świeczki, ozdobne rośliny, serwetki czy też bieżniki. Oprócz kwiatów, które pięknie ozdobią stoły i ściany pawilonu, dobrze jest również pomyśleć o lampionach z podgrzewaczami. Pamiętajmy jednak, aby umieszczać je z dala od ścian namiotu plenerowego.
Maj i czerwiec to najpiękniejsze miesiące w ciągu roku, dlatego wiele osób decyduje się na organizację przyjęcia komunijnego pod chmurką. Wybór właściwego na tę okazję namiotu plenerowego oraz jego odpowiednie wyposażenie to gwarancja, że impreza będzie nie tylko udana, ale też bardzo długo i miło wspominana przez wszystkich gości.