wynajem sprezarek

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy wynajem sprężarek to dobra forma nabywania tego rodzaju sprzętu. Poniżej wykażemy, kiedy warto wynająć sprężarkę i jakie zalety niesie za sobą takie rozwiązanie.

Dlaczego wynajmem jest opłacalny dla młodych firm?

Zakup sprężarki dla bardzo młodej i niedoświadczonej w branży firmy może stanowić dla niej ogromne obciążenie finansowe i zaważyć na jej obecnej stabilności finansowej. Poza tym, każdy nowy przedsiębiorca obawia się podejmowania tak ryzykownych kroków. Alternatywą dla firm, które do realizacji procesu produkcyjnego potrzebują sprężarek, jest ich wynajem. Dzięki temu, istnieje możliwość posiadania w dyspozycji nowego, wydajnego oraz nowoczesnego sprzętu, który pokryje zapotrzebowanie na sprężone powietrze bez konieczności generowania wysokich kosztów na początku działalności. To z pewnością nie wpłynie negatywnie na budżet firmowy oraz nie spowoduje, że kondycja finansowa firmy już na początku działalności ulegnie bardzo niekorzystnej zmianie.

Zakup czy wynajem sprężarek?

Warto dodać że wynajem sprężarek w zakresie jakości sprzętu nie różni się niczym od ich zakupu, ponieważ nabywane są urządzenia, które posiadają doskonałe parametry techniczne, są niezawodne oraz idealnie wpisują się w dany cykl produkcyjny. Wynajem sprężarek jest również odpowiedni dla firm posiadających nieregularne zamówienia, w których wykorzystuje się sprężone powietrze. Jest to rozwiązanie dające szansę na zbudowanie tymczasowego parku maszynowego, bez angażowania bardzo dużych nakładów finansowych.

Wynajmowane sprężarki wykorzystuje się zgodnie z aktualnymi potrzebami. Zazwyczaj przekazywane są firmom na określony czas użytkowania, po którym można je zwrócić, bez obawy, że poniesiemy z tego tytułu jakiekolwiek koszty i konsekwencje. Ponadto wynajem sprężarek jest doskonały w tych przedsiębiorstwach, które mimo wielu lat działania na rynku, w dalszym ciągu borykają się z brakiem pewności, względem ilości potrzebnego im sprężonego powietrza, wykorzystywanego w danym cyklu produkcyjnym.

Co można wynająć?

Sprzęt objęty wynajmem, to nie tylko sprężarki, ale również turbosprężarki, sprężarki wysokociśnieniowe, sprężarki śrubowe olejowe, sprężarki śrubowe bezolejowe, sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności, a także kontenerowe stacje sprężarek. Ponadto wynająć można zbiorniki sprężonego powietrza, jak również inny sprzęt, który wchodzi w skład systemu zasilania sprężonym powietrzem. Wynajem sprężarek jest rozwiązaniem, które nie ogranicza danego przedsiębiorcy. Może on otrzymać sprzęt, który idealnie spełni jego zapotrzebowanie względem produkcji sprężonego powietrza. Poza tym, wynajmowany kompresor jest dostępny od ręki, co oznacza, że nie musimy czekać na dostawę nowego sprzętu z magazynu.

Zalety umowy wynajmu sprężarek

Umowę wynajmu sprężarek podpisuje się zawsze z góry, na pewien określony okres czasu. Kompresor jest dostępny od ręki, nie ma potrzeby długotrwałego oczekiwania na jego dostawę z magazynu. Poza tym, wynajem ma jeszcze jedną bardzo istotną zaletę – wynajmujący bierze na siebie obowiązek wykonywania systematycznego przeglądu urządzeń oraz wydatków związanych z jego ewentualną naprawą. Co więcej,  serwis sprężarek w takim wypadku jest niezwykle sprawny i realizowany przez specjalistów niezwłocznie po zgłoszeniu.

Wynajem sprężarek jest optymalnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy, który posiada różne zapotrzebowanie na sprężone powietrze, nie będące uwarunkowane żadnymi stałymi zamówieniami. Jest to metoda opłacalna i bezpieczna, ponieważ nie wiąże się z inwestowaniem własnego kapitału firmowego w zakup nowego sprzętu.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza