termo

Posiadanie odpowiednich tuneli grzewczych, zwanych inaczej tunelami termokurczliwymi, jest niezbędne w procesie pakowania artykułów w folię termokurczliwą. Zastosowanie tuneli obkurczających wymaga wybrania odpowiedniego sprzętu o odpowiednich parametrach technicznych.

Tunele obkurczające do maszyn pakujących w folię termokurczliwą – zasady działania

Tunele obkurczające do maszyn pakujących w folię termokurczliwą zapewniają możliwość pełnego wpływania na uzyskany efekt. Umożliwiają pakowanie w folię termokurczliwą takich produktów jak płyty CD/DVD, kosmetyki, jak również artykułów elektrycznych, książek, czasopism itp. Wszystko to wpływa na niezawodność działania tego sprzętu i pełny komfort jego obsługi.

Tunel obkurczający z zasady jest umiejscowiony na końcu linii produkcyjnej, stanowiąc zakończenie procesu pakowania. Tunele obkurczające są dostępne w wielu wersjach i w różnych wymiarach. Mogą być wyposażone w szeroki wybór akcesoriów dodatkowych usprawniających pracę oraz zapewniających ich maksymalną wydajność. Tunele obkurczające zaliczane do urządzeń ekonomicznych muszą płynnie współpracować ze zgrzewkami, co ma niebagatelne znaczenie dla efektu końcowego.

Czym wyróżnia się dobrej jakości tunel obkurczający?

Dobrej jakości tunele obkurczające do maszyn pakujących w folię termokurczliwą SL45 SL55 Smipack posiadają zaawansowany system kontroli Flextron® wyposażony w m.in. alfanumeryczny panel sterujący LCD z kartą o 16 bitowym mikroprocesorze i przekaźnikiem statycznym, pozwalającymi na bezproblemowe i dokładne kontrolowanie wszystkich wykonywanych działań. Urządzenie umożliwia dozór nad:

  •         ilością wyprodukowanych opakowań z licznikiem,
  •         możliwością zapisania w pamięci do 10-ciu różnych cykli roboczych,
  •         regulowaniem czasu kurczenia,
  •         regulowaniem czasu opóźnienia otwierania pokrywy,
  •         regulowaniem opóźnienia termokurczenia,
  •         regulowaniem temperatury zgrzewania,
  •         stanem maszyny,
  •         ewentualnymi nieprawidłowościami.

 

Tunele obkurczające do maszyn pakujących w folię termokurczliwą powinny być oznakowane symbolem CE. Urządzenia oferowane przez cenionych producentów są także energooszczędne. Po wyjściu produktu z komory obkurczającej tunel ma możliwość automatycznego schładzania korpusu maszyny poprzez nawiew zimnego powietrza. Urządzenia powinny być łatwe w obsłudze i mieć zamontowany panel sterowania.

Tunele obkurczające – pojedyncze i zespołowe

Tunele obkurczające do maszyn pakujących w folię termokurczliwą Smipack S440 / S560 posiadają wydajny silnik, który zapewnia płynne podawanie oraz inteligentne sterowanie pracą całego urządzenia. System sprawnego działania sprzętu gwarantuje doskonały efekt końcowy.  Chłodzenie płynem w obiegu zamkniętym drążków zgrzewających zapewnia lepsze działanie sprzętu, zaś czytelny wyświetlacz kontroli poziomu płynu chłodzącego jego monitorowanie.

Tunele to urządzenia z szybką regulacją wysokości blatu do konfekcjonowania. Ruchomy blat na produkty jest niezależny od trzymaka szpuli folii, celem jeszcze lepszego dostosowania folii do wymiarów konfekcjonowanych opakowań. Maszyny posiadają przycisk awaryjny, który zapobiega pomyłkom i nieprawidłowościom w procesie zgrzewania, a także chroni osobę obsługującą maszyny przed  ryzykiem wypadku w trakcie wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Tunele obkurczające do maszyn pakujących w folię termokurczliwą mogą być dostosowane do konkretnego modelu zgrzewarki. Proces pakowania obejmować może słoiki, butelki, konserwy, puszki, znicze, wkłady do zniczy, ręczniki papierowe, kartony, a także papier toaletowy, jak również inne wyroby i towary, którymi zajmuje się dana firma. 

Wielu przedsiębiorców poszukuje zaawansowanych technicznie, wydajnych w pracy i bezawaryjnych tuneli obkurczających przeznaczonych do maszyn pakujących w folię termokurczliwą. Tego typu zadanie spełniają przedstawione powyżej modele marki Smipack.

Źródło: RomaFolie – urządzenia i maszyny pakujące